Červenolící
|V mládí rostou stromy bujně, dosahují však vcelku jen průměrné velikosti. Vynikají ranou plodností (3. až 4. rokem po výsadbě), velkou i pravidelnou úrodností a nenáročností na půdu. Vyznačují se velkou odolností proti suchu i proti chladu a proti jarním mrazíkům. Plody dozrávají v polovině července, postupně, takže se doba sklizně dosti protahuje. Proto je třeba sklízet plody na dvakrát až na třikrát.
Plody jsou nadprůměrné velikosti, kulatého až zploštělého tvaru. Slupka je aksamitově plstnatá, zlatooranžová. Dužnina je světleoranžová, pevná, šťavnatá, navinule sladká, vonná a příjemné chuti. Pecku lze lehce odloučit od dužniny. Sklizené plody lze uchovat po dobu 8 až 10 dnů a snášejí dobře dopravu. Většinou se jich používá k průmyslovému zpracování. Vyrábějí se z nich kompoty, vynikající lákavostí a chuťově velmi jakostní. Zralejších plodů se používá k výrobě jamů, povidel a zavařenin.
Pro svou velkou úrodnost a dobrou jakost, jakož i tržní hodnotu, a pro nenáročnost na půdu a podnebí je tato odrůda velmi značně rozšířena ve všech oblastech, v nichž se daří meruňky.