Průmyslové odrůdy angreštu

1. Datlový

Odrůda neznámého původu, zvlášť hojně rozšířená v gorkovské oblasti, lyskovský okres. Plody mají příjemnou, sladce nakyslou chuť, hodí se ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování. Plody dozrávají pozdě, v době sklizňové zralosti jsou zelenavé, v době konzumní zralosti červenavě fialové. Odrůda dává vysoké výnosy. Šestiletý až sedmiletý keř dává až 25 kg plodů. Odrůda je zařazena do standardního sortimentu ve většině oblastí středního pásma.

2. Houghton

Keř je vysoký, stěsnaný, se vzpřímenými výhony. Ostny jsou krátké, ojedinělé, listy tmavozelené, plody malé, kulaté, světelezené, s červeným žilkováním a sivě ojíněné. Slupka je tenká, dužnina jemná, sladká. Plodnost je velká. Odrůda je odolná proti mrazům a americkému padlí. Plody se hodí ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování.

3. Anglický žlutý

Keř je středně velký a mírně rozložený. Listy jsou temně zelené, plody středně velké, nažloutlé. Je to středně raná odrůda s velkou plodností a odolností proti mrazu. Plody se hodí ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování.

4. Zelený hruškovitý

Keř je silný, rozložený, s listy tmavozelenými. Plody jsou velké, sytě zelené, hruškovité, sladkokyselé chuti. Je to středně raná odrůda s velkou plodností a odolností proti mrazům. Plody se hodí ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování.

5. Avenarius

Keř je vysoký, listy jsou šedozelené, na spodní straně ochmýřené, plody červené, středně velké, kulaté, řídce pokryté chloupky, chuti sladké. Středně raná odrůda s plodností velkou, s průměrnou odolností proti mrazu. Tato odrůda značně trpí americkým padlím. Plody se hodí ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování.

6. Varšavský červený

Keř je středně velký, poněkud rozložitý, listy jsou zelené, lesklé a slabě ochmýřené. Plody jsou protáhle oválného tvaru, červené, téměř lysé a chuti sladce nakyslé. Plodnost odrůdy je velká, je odolná proti mrazům, bývá však napadána americkým padlí,. Plody se hodí ke spotřebě čerstvé i k průmyslovému zpracování.

Přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *